כאשר האתר שלכם כבר מכיל מספיק נתונים ודפים אתם צרכים ליצור לו מפת אתר. זה בסך הכל קובץ הנקרא sitemap.xml אשר מותקן בסיפריית השורש של האתר. הוא מכיל את מבנה הכתובות של אתר הג'ומלה שלכםבקובץ XML. זה עוזר לגוגל ומנועי חיפוש אחרים להגדיר את המבנה שלן האתר שלכם וכיצד להגיע לכל החלקים ממנו. למעשה אתם יכולים להתייחס לכך כחלק מתהליך יצירת הקישורים הפנימיים. הקובץ יראה כך:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<urlset
xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9"
xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
xsi:schemaLocation="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9
http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9/sitemap.xsd">
<url>
<loc>http://joomla-seo.net/</loc>
</url>
<url>
<loc>http://joomla-seo.net/Checklist/</loc>
</url>
..................
</urlset>

באתרים קטנים עם מעט תוכן שלא משתנה תכופות אפשר ליצור את הקובץ הזה באופן ידני או על ידי שימוש בחד ממיצרי מפת אתר להציב את הקובץ הנוצר בסיפריית השורש של האתר. דוגמא לייצרן מפת אתר אפשר למצוא ב-http://www.xml-sitemaps.com/. רק תספקו את הכתובת של עמוד הבית שלכם, והכלי יסרוק את האתר שלכם בדיוק כמו ש-Google Bot ייבצע. לאחר הסריקה, אתם יכולים להוריד את מפת התאר בכמה פורמטים.

בשביל גוגל, השתמשו בגירסת הקובץ הפשוטה sitemap.xml, או קבצו את הקובץ והשתמשו בגירסה המקווצת שלו sitemap.xml.gz. אתם גם יכולים להוריד את גירסת ה-HTML של מפת האתר שבה תוכלו להשתמש כחלק מדפי האתר שלכם.

לאחר שטענתם את הקובץ לסיפריית השורש שבאתר שלכם, וודאו שהכנסתם אותו בכלי הפיתוח של מנהלי אתרים בגוגל, בינג ויהוו.

מפת האתר - תמונות

If images are very important for your website you might even add the url's for the images in an image sitemap, though for most sites this might not be necessary. This would look like this:

<url> 
<loc>http://website.com/test.html</loc>
<image:image>
<image:loc>http://website.com/image.jpg</image:loc>
</image:image>
</url>

הרחבות למפת אתר

יש מספר הרחבות שיוכלו לבנות עבורכם את מ]פת האתר שלכם, ולמרות זאת באתרים קטנים אני מעדיף ליצור את מפת האתר ולפרסמה באופן ידני., זה אומר התקן אחד פחות.

Xmap היא ההרחבה הפופולארית ביותר אבל יש הרחבות נוספות. אם אתם משתמשים ב-MijoSEF, ייצור מפת אתר כלוללה בהרחבה, השתמשו בה.

מאמר זה הינו תרגום של מאמר שנכתב על ידי Simon Kloostra. ניתן לקרוא את המקור כאן

הדגמות

הדגמת ג'ומלה

בקרוב, הדגמת רכיבים ומודולים...