אם ניתן לגשת לאתר שלכם עם כתובת המתחילה ב-www או ללא תחילית זאת זה עלול להשפיע על כתובות כפולות. גוגל עלול להתייחס לעמודים אלו כאל עמודים שונים המכילים את אותו תוכן ויקנסו את האתר שלכם בגלל זה. וודאו שבחרתם באחת מן האפשרויות האלו והאפשרות השניה לא נגישה כלל. איזו שמתי האפשריות תבחר אינה חשובה לגוגל, אבל אם הדבר לא משנה לגוגל, למה לרצות לכתוב את הקידומת www בכל פעם. אם אין סיבה מיוחדת, ביחרו באפשרות ללא הקידומת www.

לאחר שבחרתם, הגדירו את הגישה הנבחרת כך שהיא תהייה הגישה היחידה האפשרית., וצרו הפנייה מהשיטה הלא נבחרת לשיטה הנבחרת. אם כבר יש לכם שימוש בכתובות ידידותיות, יתכן ויש לכם כבר את האפשרות לעשות זאת. אם לא, זה די פשוט להגדיר את ההפניה בקובץ  .htaccess:

הפניית כתובת עם www לכתובת לא www

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.site.com
RewriteRule (.*) http://site.com/$1 [R=301,L]

הפניית כתובת ללא www לכתובת עם www

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^site.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.site.com/$1 [L,R=301]

לאחר השינוי בידקו שההפנייה עובדת כמצופה.

דרך אגב, אם יש לכם רישון SSL מותקן, אתם צרכים לבצע את אותה פעולה להפניות שעשיתם עבור פניות מ-http:// לפניות  https://. פעולה זאת מסובכת יותר לביצועוזאת משום שכנראה ותירצו שרק לעמודים מסויימים ייפנו עם https://, כמו לעמודים של ביצוע קנייה בחנות שלכם וליתר העמודים לא לפנות כך. אתם יכולים להשתמש בהרחבות המיועדות לכך, כדוגמת התוסף Yireo SSL Redirect. כאלטרנטיבה אתם יכולים לדאוג שכל הגלישה באתר שלכם תהיה מעל SSL, אבל, בדרך כלל פעולה זאת תאיט את הגלישה.

ציינו את השיטה הנבחרת בכלי המפתחים של גוגל

שנית, על תשכחו לגשת לכלי הפיתוח של גוגל (Google Webmaster Tools) וציינו את השיטה הנבחרת (עם או ללא קידומת www). גם אם לא בצעתם את הפעולה הקודמת, עדיין עשו זאת. זאת פעולה מאד פשוטה בהגדרות (Site Settings). אז תוכלו להגדיר את השיטה הרצויה לכם.

site-settings-google-webmaster-tools

מאמר זה הינו תרגום של מאמר שנכתב על ידי Simon Kloostra. ניתן לקרוא את המקור כאן

הדגמות

הדגמת ג'ומלה

בקרוב, הדגמת רכיבים ומודולים...